Ham özet ve tepkiler (20 Mart 2023): Roman’ın saltanatının alacakaranlığı

Büyük kardeş

Vay … bununla nereden başlamalı? Çiğ üç saatlik programın tamamı boyunca ilerlerken omurgasını Bloodline destanıyla bağladı. Kapsayıcı fikir, Roma İmparatorluğu’nun düşüşünün habercisidir. Çiğ kurnazca arşivlendi, bazı yönler diğerlerinden daha açık ve asla iğrenç olmuyor. Ve hepsi, Kabile Şefinin doğumundan beri bariz bir şekilde, Roman Reigns’in güvensizliğinden besleniyordu.

O açılışı yazdığımdan beri en baştan başlamanın en iyisi olduğuna karar verdim, bu yüzden biraz benimle yürü.

Başlangıç Çiğ Sami Zayn ve Kevin Owens ile çok mantıklıydı ve anladığımıza sevindim. İkili, ivmelerini Yere serme ve The Usos’a bir maç için resmen meydan okudu. WrestleMania. Ama biz oraya varmadan önce, Jey Uso onların karmaşık geçmişini ve Sami’nin seçtiği aileye sırtını döndüğünü fark ederek ikisinin arasına ayrılık tohumları ekti. Jey, Sami’nin bağlarına ihanet ettiğini gördüğü için hala inciniyor. Jimmy de acı hissedebilir ama bu en çok Jey’de belirgindir. İnsan, istediğini yapsaydı, o, Jimmy ve Sami’nin yeni bir kardeşlik olarak WWE’yi kendi başlarına fethedecekleri hissine kapılıyor.

Roman da dahil olmak üzere üç farklı kişi, Jey’in Reigns’e olan sadakatini sorguladığında bu gerçek daha da açık hale geliyor. Önce Jey’in yüksek sesle protesto ettiği Sami, ardından Jey’in biraz tereddütle Bloodline statüsünü onayladığı Roman ve ardından 3 Nisan’da Roman’a ne olacağını tahmin ettiğinde Cody Rhodes. Ne zaman Olumsuz eğer.

Jey’in tag eşleşmesini kabul etmesi bile sonrasında Jimmy ciltlerce konuştu. Bu sadece Jimmy ve Jey’i farklı sayfalarda göstermekle kalmadı, aynı zamanda Jey’in Roman’ın izni olmadan büyük bir karar verdiği anlamına da geliyordu. Herhangi bir mafya ailesinde, tüm patronların patronları karar verir, kapolar değil.

Jey’in şefe danışmadan ekibi hakkında kendi başına karar vermesi, Roman’ın kuzeni üzerindeki gücünün azalması hakkında ciltler dolusu konuşuyor. Roman’ın, aylar önce Sami’yi sorgulamasına ve aradığı cevabı almasına benzer şekilde, Jey’in sadakatini sorgulamasının bir nedeni de buydu. Hikaye anlatımında başka bir ustalıkla Roman, Ocak ayında Paul Heyman’ın Sami’nin sadakatiyle ilgili aynı soruyu sorduğunda yaptığı yüzün aynısını yaptı. Bazıları Roman’ın kameralar için keseli sıçan oynadığını söyleyebilir ama ben o insanlardan biri değilim.

Ama Roman için sorun teşkil eden sadece Jey değil. Tüm bu hikaye boyunca Jimmy’nin geçmişini hepimiz biliyoruz. Ben kumarbaz değilim ama Roman’ı herkesten önce terk etmesi konusunda büyük ihtimal veriyorum. Jimmy, Jey’in olmadığı ve kimi suçladığı son birkaç hafta hakkında duygusallaştığı için bu hafta da bunun bir kısmını gördük. Elbette, sonunda Sami’nin adını söyledi ama söylediği her şey Roman’a da uyuyor ve görünüşe göre Roman dahil odadaki herkes bunu biliyordu.

Roman, Jimmy ve Jey’i gece için eve gönderdi ama yalnız kaldı, ağabeyleri küçük kardeşlerinden etkili bir şekilde izole etti ve bu sözde ailede bir başka çatlak daha yarattı. Bu, Jey’i yıllar önce Jimmy’den nasıl izole ettiğinin neredeyse tekrarı, bu da her şeyi tam bir döngü haline getiriyor.

Ama sonra Cody suları bulandırdı ve bu Solo Sikoa’yı da test etti. Roman, Cody’den bir sorun olarak bahsetti çünkü o geçmişten bir şeyi temsil ediyor: “profesyonel bir güreşçi”. Roman kendine süperstar demedi ama kendine savaşçı dedi, bu şekilde megastar oldu. LA Knight buna gücenebilir ama hey, işte buradayız. Her neyse, Roman, Cody’nin kaçma eğilimini kabul etti – kelime oyunu değil. İşler zorlaştığında WWE’den kaçtı, “üstesinden gelemediğinde” AEW’den kaçtı ve WWE’de tam da üstesinden geldiğinde vücudu onu bıraktı. Tüm bunlardan bahsediyorum çünkü takas, Kabile Şefi karakterini mükemmel bir şekilde özetliyor.

O harika bir lider ve daha da iyi bir kabadayı. Ama her kabadayı gibi, karşılık verdiğin anda yıkılır. Cody, doğrudan kırılgan egosunu hedef alan saman makinelerini fırlattı. Cody, hepimizin geleceğini tahmin etti: Şampiyonlukları kaybettiği an herkes onu terk ediyor. Jey? Gitmiş. Jimmy ve Solo onu takip ederken, Heyman “yeniden bir avukat olur.” Roman sönük görünüyordu ve ilk güldüğü “Cody” ilahileri şimdi onu titretiyordu. Goku, prensin mümkün olduğunu düşünmediği bir başka Süper Saiyan seviyesine her vurduğunda Frieza gibi.

Cody, daha önce Solo’yu, sokak şampiyonunun Cody gibi biri için hazır olduğunu düşünebileceğini, ancak yakın olmadığını söyleyerek kandırdı. Roman mikrofonu düşürüp yüzüğü Cody’nin ruhuna saldırmasından dolayı üzgün bırakırken Solo, Cody’nin suratına vurdu. Roman onu defalarca geri çağırdı ve sonunda dinlediğinde Cody onu tuzağa düşürdü. Tekrar. Roman, Solo için işler kötüye gitmeden önce araya girdi ve ona gelecek hafta Cody ile bir maç sözü verdi, ancak şimdi Solo bile itaatsizlik gösteriyor. Ve Roman, Heyman’ın sadakatinin yalnızca güce ve bu güce sahip olan kişiye bağlı olduğunu zaten biliyor.

Son zamanlardayız ve dahil olan herkes bunu güzel bir şekilde ele aldığı için ayakta alkışlanıyor.


ders dışı

Gelecek Şok

Austin Theory’yi Montez Ford’a karşı izlemek, aklımda gelecek vizyonlarına ilham verdi. Umarız, el ve ayak parmakları çapraz olarak, bu ikisi WWE’nin geleceğini temsil eder. Yüzüğü tıklatıyorlar ve ikisi de birbirleriyle sürekli rekabet halindeki iki kişi gibi görünmelerini sağlayacak kadar ateş getiriyorlar. Geçen hafta WWE’nin Montez’i koruduğundan bahsederken yanılmışım. Geçen hafta Angelo Dawkins gibi bir mağlubiyette harika görünse de, Austin onu oldukça temiz bir şekilde yendi. W için en az bir köşeyi kesmesini dilerken, mantığı anlıyorum. John Cena bekliyor WrestleMania kanatlar, bu nedenle Theory’nin fevkalade eşit görünmesini sağlamak çok önemlidir.

Teorinin hatırına ve özellikle Cena’yı Hollywood’a inandırmakla ilgili çok kısa promo sonrası maçını kestikten sonra, adam Cali’den Amerika Birleşik Devletleri şampiyonluğunu el çantasında çıkarsa iyi olur.

Omos Sahip Oldu

Omos, Mustafa Ali’yi ezdi. Şok. Dolph Ziegler, görünüşe göre güreşçilerin televizyon izlediği tek yerden baktı – garip bir açıyla ve kendi başına durarak. Omos için iyi! Yine de Ali’nin pozitiflik hilesini kazmıyorum. düşünmek takdir ettiğim hicivli bir unsur var. WWE’de yıllarca uğraştıktan, fikirler ileri sürdükten, çok mehmetli bir malzemeyle eyerlendikten ve görünüşe göre tavanına çarptıktan sonra, bir gülümseme koyan ve “pozitif ol” için genel tavsiyeyi alan bir adamın bu meta hilesinin biraz değeri var.

Ancak Ali, Brock Lesnar eşdeğeri değildir. Aslında hiç kimse onun dengi değildir. Sorun ya da en azından bir kısmı burada yatıyor. Omos’u kendisinden çok daha küçük insanları döverken ve hala tam bir maç güreşemezken ciddi bir tehdit gibi görünmesini nasıl sağlıyorsunuz? Son bölümün, muhtemelen kontrol biter bitmez SoFi Stadyumu’ndan çıkmak isteyen Brock’a çok uygun olduğuna eminim.

Her şeyi hesaba katarak? Etkilenmedim ve yapı benim için çalışmıyor.

Bırak Savaşsınlar

Ken Watanabe’ye sesleniyorum. 2014’te bunu söylediğinde aklında Seth Rollins ve Logan Paul yoktu ama hala geçerli. En azından St. Louis’in hissettiği kadarıyla.

Paul’ün segmenti çoğunlukla eğlendi. WWE’yi sevdiği, ancak hayranların onu sevmediği hakkındaki ilk sözleri? Daha az. Çok daha az. Ama eski WWE şampiyonu ringe çıkarken Seth’i trollemek ve Seth’in tema müziğine yorum eklemek? Daha fazlası.

Seth, Logan’a saldırdığında her şey çılgına döndü. İnsanlar sıkıcı Logan’ı sever ve o tarafa ne kadar eğilirse herkes için o kadar iyidir. Bu kırılma kavgasına bayıldım ve tek gereken şeyin Logan’dan bir yumruk olması ve oyunun tamamen değişmesi olduğunun altını çizmek.

Kirli Dom

Dom vs. Johnny Gargano’yu gerçekten beğendim. Aslında, bu benim favori Dom tekli maçım. Daha önce NXT’de Grayson Waller, Gargano’nun kaburgalarını ciddi bir şekilde yaralamıştı. Johnny’nin kaburgalarına girerken gaddar ve hatta korkutucu bir Dom gördük. Adam yaralanma bandını bile yırttı. DDP bir yerlerde ağladı.

Çok sevilen birini dövmek, Dom için mükemmel bir şekilde çalışıyor. Kalabalık ona üzülüyor ve bu nefret her hafta artıyor. Yaralı bir Gargano’yu dövmesi, yuhalamaların daha da artmasına neden oldu.

Johnny karşılık verdi çünkü yaptığı bu. Ancak zar zor nefes alan bir kişinin yapabileceği veya dayanabileceği çok şey vardır. Ancak bu, Dom’un Cali’de babasını beklerken aç ve odaklanmış görünmesi ve Johnny’nin kalbini güçlendirmesi ve ailesini korumak için bedel ödeyen bir adama daha fazla sempati toplaması nedeniyle her iki yönde de işe yarar. Bu basit bir hikaye anlatımı ama insan. Ve insanlık benimle uzun bir yol kat ediyor.

Zararınız Nedir?

Bayley ile Rhea Ripley karşılaşmasına girmeden önce, Rhea mikrofonu aldı ve göğsünden bazı şeyler çıkardı. Ve Charlotte’a karşı oynadığı bu maçı bir şampiyonluktan daha çok seviyordum. Bu sadece Charlotte’u konumu için yenmekle ilgili değil, onun sözleriyle ona asla saygı duymayan ve arkasından gelen herkes için korkunç bir liderliği temsil eden birini yenmekle ilgili. Sonuç olarak? Rhea, Charlotte’un pek çok eğlenceyi taklit ettiğini düşünüyor Ve konumunu istiyor.

Bayley ve Damage CTRL nasıl dahil oldu? Bayley, Rhea’ya hücum ederken ring kenarına geldiler (bahsetmiyorum bile) o liderlik veya hatta sahibi olan birinden tavsiye istemek WrestleMania Charlotte’a karşı zafer. Tabii ki, gerçek Sebep, Kadınlar etiket şampiyonlarına ve Trish Stratus’a geri döndü. Lita, Becky Lynch ve Trish, sayı oyunu onun aleyhine işleyecek gibi göründüğünde, ring kenarına yürüdüler ve Rhea’nın sırtını kolladılar.

Rhea W’yi aldıktan sonra – ve küçük bir kaos çıktıktan sonra – Rhea onu tutan üç kadını kabul etti ve biraz saygı gösterdi. Bunu Rhea’nın Kıyamet Günü versiyonu için bir, bir topuk ve iki için ilginç buldum. Ama kötü anlamda da değil. Karakter derinliğini gösterirken aynı zamanda promosyonunda liderlik ve ona bakan biri hakkında ne demek istediğini vurguluyor. Diğer Süvari Kadın ona biraz destek verirken, Charlotte’tan Bayley’nin ona saygısızlık ettiğini ve onu susturmaya çalıştığını asla hissetmedi. Küçük bir yardım bile olsa, bu açıkça çok şey ifade ediyordu.

Kısa maç ama yine de işi yaptı.

Sihirbazlık: Bunu Bana Şeytan Yaptırdı

Edge’in tanıtımı beni ürküttü. Bu da işe yaradığı anlamına gelir. sadece bak. İblis’in bundan sonra geri dönmesi konusunda hala temkinliyken Aşırı kurallar 2021’deki fiyasko—kalp atışını hatırladınız mı?!—Edge’in ve mevcut kreatifin ne yaptığını bildiğine inanıyorum.

Zavallı Usta Gable

Chad Gable ve Otis aynı sayfada değil, hala aynı kitapta değiller. Gable, Otis’i Ricochet’ye karşı bir maça hazırlanırken manikür yaptırırken ve güzel hayatın tadını çıkarırken yakaladı. Gable, Bir Numaralı Adam’ın kendi köşesinde olmasını istiyordu ki bu, Maxxine Duper büyük adamı elle modelleme hikayeleri ve büyük vaatlerle baştan çıkarana kadar mantıklıydı. Gable onu yüzüğe sürüklemeye çalışırken Dupri onu bir yöne sürüklemeye çalıştı. Otis ilk başta Gable’ı seçse de, maç sona erdiğinde her şey değişti.

Otis’i ringden uzaklaştıran Maxxine mükemmel oynadı. Karakterini bir bütün olarak seviyorum ama istediği şey için gitmesini ve hiçbir şeyi geri çekmemesini gerçekten seviyorum. Maxxine’i nasıl sevmezsin? Pekala, Gable muhtemelen yapmaz ve onların nasıl etkilendiğini merak ediyorum. WrestleMania 4’lü etiket eşleşmesi. Ricochet, Gable ile harika bir maç oynadıktan sonra W’yi aldığı için kesinlikle hazır. Evi yerle bir etseler de, ringin dışındaki dram beni daha çok etkiledi.

Onlar Bir Arada Olmadılar

Sonunda Asuka ve Bianca Belair’in bir takım olarak nasıl başarılı olduklarını öğrendik. Elbette W’yi aldılar, ancak Bianca kutlarken Asuka, Bianca’ya arkadan saldırdığında bu ortaklığı başladığı kadar çabuk bitirdi. Bunun Asuka’nın topuk rolünde çalıştığı anlamına gelip gelmediğini merak ediyorum. çılgınlık ya da sadece bu hafta için bir şey ve sonra göz ardı edildi. Louis, gizli saldırı için onu yuhaladı ve o andan keyif aldı. Asuka’nın geleceğinde bir topuk dönüşü görmesem de, sonunda bu kan davasına biraz hararet kattıkları gerçeğini seviyorum.

Bununla birlikte, takımlarının Chelsea Green’in ortağı olarak Carmella’nın yerine W. Piper Niven’i almasını engellerse ve onlardan birine bile ortağının ihaneti sayesinde şampiyona karşı ucuz bir zafer kazandırması, hamlenin daha anlamlı olduğunu düşünüyorum. Sağ? Bu senin pastanı yemenin ve yemenin de kokusu. Ama dediğim gibi, benim tercih ettiğim yöntemde olmasa da sonunda biri bu ikisi arasındaki dinamit çubuğunu yaktığı için mutluyum.


Çiğ bu gece dünyamı salladı. Baştan sona, çoğunlukla her şeyden keyif aldım. Bloodline ile ilgili her şey öldürüldü ve gösterinin büyük bir kısmının kesinlikle herkesin lehine çalışmasını sağladı.

A notu

Bu benim notum ve ona bağlı kalacağım. Senin sıran.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top